Aktualności

LKS--Avenir Jabłonna

04.11.2013r.

Ostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2013/2014 i ostatnia szansa dla ligowych zespołów

aby w dobrych humorach udac się na zimową przerwę. Los chciał,że w starciu dwóch

czołowych ekip  w stawce ( 1 i 3 drużyna) przypadnie właśnie na sam koniec tegorocznych rozgrywek.Niedziela  10.11.2013 godz.12.00 to początek sportowej rywalizacji.

Po ciągłych opadach deszczu (ustał przed meczem) powstały trudne warunki do gry.

Początek zawodów to wyrównana walka . Na nasz atak goście odpowiadali kontratakiem .

Jedna i druga drużyna miała po kilka ładnych składnych akcji i sytuacji bramkowych ale bez efektów bramkowych. W 31 minucie na trybunach wśród miejscowych kibiców rozległy się gromkie brawa.Właśnie LKS wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki strzelonej przez

R.Dybałę.Była to ładna akcja przeprowadzona w szybkim rytmie.W pole karne gości wpadło 3 naszych zawodników, strzelał  Witkowski ,piłkę odbił bramkarz Aveniru ale przy dobitce Dybały był  bezradny.

Po stracie bramki  przyjezdni  rzucili się do odrabiania strat ale bez powodzenia.

Nasi  czekali na kontry. Właśnie z takiej kontry w 41 minucie Witkowski strzela gola i jest 2 : 0.

Dwie minuty póżniej następna kontra naszych piłkarzy  zostaje przerwana  ręką przez zawodnika gości w polu karnym. Na wapnie piłkę ustawił Dybała, długi rozbieg , zwód i pilka w sieci. Jest 3 : 0. Takim wynikiem kończy się I połowa

Po wznowieniu gry w II połowie goście ponownie zaatakowali.LKS wyprowadzał grożne i szybkie kontry.W 58 minucie Barański w problematyczym starciu otrzymuje żółtą kartkę.

W następnej akcji  w 61 minucie Barański  znalazł się sam na sam z golkiperem gości

Gdy chciał zrobic zwód zostal zaczepiony nogą przez bramkarza i upadł.Sędzia dopatrzył się wymuszenia karnego i ukarał go żółtą kartką , co skutkowało pokazaniem czerwonej.

Graliśmy od tej pory w osłabieniu. Nasze osłabienie wykorzystali goście w 70 minucie strzelając

honorowego gola i to wszystko na co było stac przyjezdnych.

Na trybunach pojawiła się liczna grupa kibiców Aveniru.

Jch zachowanie i przyśpiewki pozostawiały wiele  do życzenia. Padały liczne obrażliwe rymowanki pod  adresem Piotrcovi Piotrków jak i swoich zawodników.Wulgarnych słów nie będziemy przytaczac bo wstyd. Zanaczyc trzeba  ,że nasi kibice  kulturalnie dopingowali  swoich piłkarzy.Szczególne podziękowania za wspaniały doping należą się  dziewczętom z LKSu.Brawo.Piłkarze docenili ich doping i po  zakonczeniu zawodów  podziękowali  im za to

nurkując na mokrym boisku przed trybuną kibiców.

Podziękowania nalężą się również uczestnikom tego meczu.Dziękujemy.

Teraz trzeba skutecznie wykorzystac okres zimowy i należycie przygotowac drużynę do

------------------------------------------------------------

skład :Korona -Krzak, Sowiński (Wronka 21), Fidut, Mróz, Dybała (Powęzka 55 ),Nastulak,

Szostak, Kamiński (Bartoszek 80 ),Witkowski ( Belcarz 85), Barański.

W 21 minucie faulowany był Sowinski- karetka pogotowia zabrała go do szpitala.

W 58 i 61 minucie Barański otrzymuje żółte kartki a w konsekwencji czerwoną i opuszcza boisko.