Zmiany kluczem do sukcesu

04.10.2010r.

Amator to bardzo groźny zespół i jeszcze kilku drużynom urwie punkty – powiedział Zbigniew Wójcik, opiekun Wierzchowisk. Jego podopieczni w sobotę wygrali 1:0. – I mogą mówić o dużym szczęściu – przyznał zasmucony Jarosław Prządka, trener gospodarzy.

Wójcik bardzo mocno obawiał się o formę swoich podopiecznych. – W środę graliśmy w Pucharze Polski z Lublinianką. Wygraliśmy dopiero po rzutach karnych, ale 120 minut biegania po ciężkim boisku musiało zostawić ślad na naszej dyspozycji. Jednak w końcówce szczęście się do nas uśmiechnęło – powiedział Wójcik.

Bohaterem meczu okazał się Paweł Fidut, który w 81 min wykończył świetną akcję Łukasza Mroza. – Akcja marzenie – cmokał z zachwytu szkoleniowiec gości. Wójcik po raz kolejny pokazał, że ma duże wyczucie przy przeprowadzaniu zmian. Fidut na boisku pojawił się dopiero w 46 min i zastąpił debiutującego w ligowych rozgrywkach Przemysława Pulikowskiego.

– Paweł to fajny chłopak, ale ma jeszcze spore braki w przygotowaniu. Wprowadzam go do gry ostrożnie, bo nie chcę ryzykować, że złapie jakąś kontuzję – tłumaczy Wójcik.

W końcówce gospodarze mogli wyrównać, ale stuprocentowe okazje zmarnowali Kamil Kardas i Kamil Bednarczyk. – Graliśmy nieźle, ale mieliśmy pecha. Poza tym dobrze spisywał się bramkarz gości, Michał Urbański.

Źródło: Dziennikwschodni.pl