4 miejsce na koniec rundy jesiennej! podsumowanie

16.11.2010r.

Dobrze przepracowany okres przygotowawczy i udane transfery na ten sezon sprawiły, że drużyna z Wierzchowisk może cieszyć się z dobrego 4 miejsca w tabeli. Choć wyniki rodziły się w bólach i po pierwszych meczach nic nie wskazywało na taką końcówkę, drużyna może spokojnie podejść do zimowych przygotowań na rundę wiosenną.

Okiem statystyka

W 15 meczach zespół zebrał 26 punktów. Taki wynik drużynie z Wierzchowisk w czasie jednej rundy ligi okręgowej jeszcze się nie zdażył. Z tych meczy nasi zawodnicy w 8 spotkaniach wychodzili zwycięsko, 2 natomiast zremisowali. Niewątpliwie wśród statystyk, można śmiało dopatrzeć się kilku zależności, choćby takich, że strzelanie bramek nie przychodzi łatwo. Z 20 trafieniami zajmujemy 5 miejsce od końca (tj. 12 w tabeli), na szczęście patrząc na kolumnę "bramki" z pomocą przychodzi blok defensywny, który to znalazł się w najlepszej 3, tracąc zaledwie 16 bramek.

Porównując natomiast statystyki dom-wyjazd, drużyna prezentowała się bardzo równo, co na tym poziomie rozgrywkowym jest dość rzadkie.

Indywidualności

W ciągu całego sezonu, należy popatrzeć na osoby, które decydowały o wynikach zespołu. Na czele listy strzelców można powiedzieć "jak zwykle" znajduje się Kamil Witkowski, który po prostu umie znaleźć się w odpowiedniej chwili i odpowiednim czasie w polu karnym. Choć ostatnie mecze pokazały, że Paweł Fidut w optymalnej formie, może rywalizować z Kamilem o miano najlepszego strzelca w drużynie.

Wspominając o obliczu drużyny nie możemy zapomnieć również o innych, fajnie, że wciąż mają ochotę się bawić z nami Grzegorz Wardziński czy Rafał Dybała, a tak naprawdę nie można zapomnieć o żadnym z zawodników, bo każdy w mniejszym lub większym stopniu miał wpływ na wyniki i na boisku oddał z siebie nie jedną kroplę potu. W imieniu całej drużyny dzięki chłopaki :)

Podsumowując

Po słabym początku, kilku dość bolesnych wpadkach, drużyna potrafiła się zmobilizować i wygrać ważne mecze. Jest to doskonały dowód na to, że drużyna jest drużyną - atmosfera sprzyja i daje możliwość, z tego punktu widzenia, patrzeć na zespół optymistycznie, rokując jeszcze leszpe wyniki sportowe, pod warunkiem odpowiedniego zaplecza organizacyjnego.

Liczymy, że wybory samorządowe, a co za tym idzie warunki jakie będziemy mieli w czasie zimowych przygotowań, pozwolą z całą siłą przystąpić do rundy wiosennej, a być może dadzą szansę na włączenie się do walki o mistrzostwo ligi...

mu.