LKS WIERZCHOWISKA--LKS PIASKOVIA 3:1

12.11.2011r.

W      DERBACH       PIASKOVIA     NA      KOLANACH

W samo południe rozegrany został derbowy mecz ligi okręgowej pomiędzy miejscowym  LKS Wierzchowiska  a LKS Piaskovia Piaski.Nasi zawodnicy niesieni dopingiem licznie zgromadzonej publiczności rozpoczęli mecz z wielkim animuszem. Na efekty nie trzeba było długo czekac. Na bramkę Leśniaka sunęły atak za atakiem.Goście zbyt ostro atakowali naszych piłkarzy.Sędzia często używał gwizdka i pokazywal piłkarzom kartki--w sumie 11 kartek w tym 2 czerwone dla gości.My byliśmy stroną atakującą i dyktującą warunki gry. W 18 minucie gry Michal Krzak ze środka boiska dokładnie podał na prawą stronę pola karnego gości do Nastulaka. Ten po  ograniu Olendra strzela z ostrego  kąta w długi róg pierwszą bramkę. Jest 1 :0. N a trybunach wybuch radości i oklaski. Jeszcze  nie ochłonęliśmy po zdobytej bramce a tu ponownie  wspaniała akcja meczu.W 23 minucie  meczu  Krzak podaje do Łukasza Kamińskiego a ten z 25 metrów wrzuca za kołnierz Leśniaka piłkę do bramki.Kapitalny strzał i bramka meczu.Prowadzimy 2 :0. i nadal jestesmy stroną atakującą. W 35 minucie w naszym polu karnym pądają  Duda i  Wronka , który według sędziego faulował. Olender strzela karnego i jest 2 :1.  W 38 minucie Wardziński wykonuje rzut wolny--piłka minimalnie szybuje nad bramką.Druga poława zaczyna się od choatycznych ataków gości ale to woda na młyn dla naszych zawodników. Goście nie mogą przejśc naszej defensywy  a nasze kontry sieją zamieszanie w ich polu karnym. Aby powstrzymac nasze ataki uciekają się do   nieczystej gry. Po jednym z takich fauli w  swoim polu karnym sędzia dyktuje 11 dla miejscowych, Wykonawcą jedenastki w 60 minucie jest Kamil Witkowski.Strzela celnie i jest  3 :1. W 65 minucie  z kontrą wychodzi Wardziński ale piłka minimalnie leci nad bramką.  Parę  minut póżniej piękna akcja zakończona strzałem w poprzeczkę przez Witkowskiego. W 75 minucie ponownie  Witkowski strzela  w prost w bramkarza.Na 5 minut przed końcem spotkania zawodnik gości Czarnecki otrzymuje czerwoną kartkę za uderzenie  Ziętka.   MECZ KOŃCZY SIĘ HISTORYCZNYM ZWYCIĘSTWEM  NASZEJ DRUŻYNY. Jest to pierwsze po 10 -ciu latach   zwycięstwo  w lidze okręgowej  nad Piaskovią.

składy--

Ruminski--Mróz, Ziętek P.Fidut,  Wronka, Kamiński, Wardziński, Nastulak. Powęzka Pawel, Witkowski, Krzak oraz zmiennicy--Gorczyca, Grzegorczyk, Rabczewski, Augustyniak,

skład=== Piaskovia--Lesniak,--Olender, Pasternak, Nowak T, Pędrak,  Niedzielski,Czarnecki, Szklarz T, Szklarz M, Bloch, Futa, Duda, Sierpień.